Dovolená má zelenou

17. 9. 2019

Každý si potřebuzjeme někdy oddechnout a léto je tím nejideálnějším obdobím. Není tedy divu, že se tolik rodin rozhoduje se vydat někam za dobrodružstvím. Předtím, než se vydáte někam na cesty, byste si ovšem měli udělat podrobný seznam všeho, co je třeba před odletem zařídit. Sepište si tedy vše někam hezky na viditelné místo a postupně si jeden bod po druhém odškrtávejte. Jedině takhle budete mít dokonalý přehled o tom, co ještě musíte zařídit a co už máte naopak hotové. Jaké jsou ještě další dobré tipy a triky na cestování?

spoždění letu

  • Rozložte si finance. Nikdy nevozte svoje peníze na jednom místě. Část si dejte do příručního zavazadla, které budete mít po celou dobu letu u sebe pod dohledem. Čst dejte do kufru, ale na nějaké schované místo a část si schovejte někam po těle, abyste se nikdy neocitli zcela bez peněz uprostřed cizícho města. Opatrnosti není nikdy nazbyt, na to pamatujte.
  • Sepište si seznam věcí, co si berete s sebou. Tato praktika se užívá především u menších dětí, když jedou na tábor a jejich starostlivé maminky se bojí, že dorazí domů jen s půlkou toho, s čím odjeli. Ale ono to není vůbec na škodu ani ted‘, když už jsme všichni dospělí. Pokud plánujete hodně nakupovat, tak i na to se vám bude hodit seznam.
  • Udělejte si rozpočet cesty. Je dobré si sepsat, kolik asi přibližně plánujete utratit. Během pobytu pak taktéž zapisujte, kolik už jste utratili. Jedině takto neztratíte přehled o svých financích.
  • Cestu si podrobně naplánujte. Udělejte si už doma podrobný plán toho, co chcete v cizině navštívit. Samozřejmě asi nestihnete oběhnout vše, ale je dobré mít vždy připravený nějaký plán, protože nikdy nevíte, co se může stát.

letadlo

Samozřejmě musíte počítat s tím, že se na cestě může objevit plno nepříjemností. Také zpoždění letů je například velmi časté a člověk musí být připravený i na takovou situaci a neztratit při ni takzvaně hlavu.