Když zvýšit zásaditost, tak s pH plus

17. 5. 2020

Líbí se vám představa, že vás bazén bude krásně čistý, přitom se o něj budete starat docela minimálně? Pokud ano, pak je třeba vědět, že tak jednoduché to bohužel nikdy není. V bazénu je třeba sledovat mnoho proměnných, které ovlivňují to, zdali je voda v pořádku nebo nikoliv. Příkladem je třeba pH, tedy hodnota zásaditosti a kyselosti. Voda musí mít ideální hodnotu, která bude znamenat rovnováhu mezi kyselosti a zásaditosti.

měření vody

Jak jistě víte, ani jeden extrém není pro vodu příznivý, neboť zatímco v jednom případě působí taková voda na lidskou pokožku velmi negativně, v druhém extrému jsou to naopak části bazénu, které budou pod vlivem takové vody trpět. Je nutné proto učinit kompromis, který se však nerealizuje zrovna jednoduše. Může vám však pomoci přípravek, kterým rychle a jednoduše ovlivníte zásaditost, kterou tímto zvýšíte. Jde o přípravek s označením pH plus https://www.chlorito.cz/ph-plus, který slouží pro rychlé a jednoduché zvýšení zásaditosti, a to o hodnoty, které budete potřebovat k dosažení určité rovnováhy.

Je třeba pH bedlivě sledovat

Jistě si umíte představit, co dokáže způsobit voda, která nebude kvalitně upravená. Všemožné zabarvení nebo další negativní vlivy jsou něco, co si jistě v letní sezóně nepřejete. Proto je výhodné vylepšit vodu tím, že ji budete pravidelně kontrolovat. Kyselost a zásaditost jsou dvě vlastnosti, které se navzájem vylučují, a vy proto máte za úkol jediné – dojít ke kompromisu, který bude vzhledem k provozu bazénu ideální.

kyselost vody

K takovým potřebám můžete využít přípravky nejenom takové, které zásaditost zvyšují, ale také ty, které ji snižují, respektive zvyšují kyselost. Ať už proto zvolíte variantu přípravku plus nebo minus, měli byste vědět, jak se vlastně ono pH měří. Pokud byste to dělali špatně, pak by samotné upravování nemělo smysl. Na základě správného měření totiž musíte vodu upravovat, nikoliv naopak.