Nezapomínejte na krémy na ruce

11. 2. 2020

Říkáte si, že krémy na ruce potřebujete, jen když máte ruce přesušené z práce na zahrádce nebo z ručního praní jemného prádla?
I o ruce je nutno každodenně pečovat a dodávat jim výživu v podobě krému na ruce a dalších ošetření.
Hlavní složky krémů na ruce:
·         Glycerin
Glycerin se do pokožky vstřebá a poskytne ji výživu i hydrataci, ale ruce nezamastí
·         Urea
Váže vodu v horní vrstvě pokožky a působí proti svědění. V krémech na ruce bývá často využívanou složkou.
·         Bambucké máslo (Butyrospermum parkii)
Získává se ze stromu máslovníku afrického, kdy se jeho plody zpracují na surovinu potřebnou k výrobě kosmetických produktů a čokolád. Bambucké máslo podporuje tvorbu kolagenu, urychluje regeneraci kůže, opravuje její poškození a pokožku udržuje dostatečně hydratovanou.     
ošetřené ruce  
·         Kakaové máslo (Theobroma cacao butter)
Získává se z kakaových bobů. Je to přírodní složka krémů na ruce, pokožku vyživuje, hydratuje. Je to vysoce koncentrovaný přírodní tuk, který taje teplotě těla, takže zaručuje vynikající vstřebatelnost.
Pokud máte pokožku na rukou hodně vysušenou a popraskanou, na noc si na ruce oblékněte speciální vychytávku – hydratační rukavice – jsou to klasické pletené rukavice z mikrovlákna uvnitř napuštěné pečujícími oleji. Materiál rukavic ocení i alergici – je totiž hypoalergenní.
krém na ruce
Pokud doma pracujete se saponáty, vždy si na ruce natáhněte ochranné gumové rukavice, předejdete tak popraskání a vysušení pokožky rukou.
S přibývajícím věkem se mohou na rukou vytvořit pigmentové skvrny způsobené hormonálními výkyvy. Na jejich odstranění zkuste nejdřív použít krémy na ruce s AHA kyselinami, které tmavé skvrny postupně jemně odstraňují. Nebo lze v zimních měsících využít služby některé z estetických klinik, které nabízejí omlazení hřbetů rukou pomocí laseru. Estetické ordinaci nabízejí rovněž omlazení rukou pomocí radiofrekvence, kdy se tepelnou stimulací vlákna pokožky zpevňují a vytvářejí nové buňky.