Vybíráme sazeničky konopí

14. 1. 2019

Není snadné se orientovat v této oblasti. Velmi dlouho to byla doslova zakázaná volba pro celý svět, ačkoliv se již mnohé změnilo a zmírnilo. Dokonce existují státy, kdy je pěstování naprosto legální. Také se spíš než sazenice nakupují semena, která jsou vskutku nenáročná na pěstování a nepotřebují žádnou velkou speciální péči. Semena marihuany se dají běžně zakoupit na internetu, ale je dobré si dávat pozor, od koho je vlastně kupujeme. Kvalitní prodejce je vždy prodá s rodným listem, tudíž vlastně dobře víme, co jsme si do květináče nebo skleníku zasadili.

semínka

Nejlepší jsou samonakvétací

Aby ne, nejsou totiž závislé na ročním období jako jiné rostlinky. Nejenom, že nerozhoduje o jejich dozrávání čas, ale ani množství světla. To je skutečně nenáročné pěstování. Běžně od jejich naklíčení až ke sklizni uběhne tak 70 až 90 dní. Díky různým průzkumům a pokusům ve šlechtění se dají vypěstovat rostlinky pro nemocné pacienty velmi rychle. Možná by bylo vhodné zmínit, že semena se dělí ještě na samčí a samičí. Problém je, že samčí potvůrky se moc využít nedají, jelikož mají malé možnosti využití, ovšem samice je holt samice. Jde tu především k jejich květenství. To ale bude vždy záhadou, co se podaří vypěstovat.

listy

Konopí léčí

Stovky výzkumů, kterým se marihuana podrobila a fakta o pozitivním působení u nemocných je stala realitou. Menší realitou je se k samotnému konopí dostat. Ještě dnes existuje poměrně málo lékařů, kteří bez problémů napíší recept. Další problém vzniká v ceně, která je skutečně neúměrná a samozřejmě na léčbu s konopím prozatím žádná pojišťovna nepřispívá. Všechno si hradí pacient sám. Otázkou je, kdo může na tak vysoké částky dosáhnout, aby se mu skutečně po všech stránkách ulevilo. Bohužel to bude mizivý počet. Přitom konopí léčí nejen samotné tělo od bolestí, ale i ducha a ještě navíc je skvělým zdrojem zdraví prospěšných látek. Dokonce ekologové jsou jím nadšení, jedná se o ekologický materiál, který se využívá v řadě různých oblastí a to od papíru, až po průmyslové zboží.

4.2/5 - (4 votes)