Zpracování dřeva nikdy nebylo jednodušší

4. 11. 2018

Každý zkušený kutil by mohl říct, že bez kvalitního nářadí nejde zhotovit kvalitní výrobek. Je to pravda, o čemž svědčí roky zkušeností, a to nejenom kutilů, ale také profesionálů. Proč například profesionálové řemeslníci musí mít k dispozici to nejkvalitnější vybavení? Je to právě proto, aby se jim pracovalo dobře a zhotovovali to nejkvalitnější, co se svými schopnostmi dokážou.
řezání dřeva

Pásové pily jako číslo jedna při zpracování méně tvrdých materiálů

Zatímco pro zpracování kovů se používá celá řada nástrojů, pokud jde o zřezání polotovarů na určitou velikost, v rámci dřeva se používá především jedno zařízení – pásová pila. Jde o velmi zajímavé zařízení, které umožňuje řezat kulatiny či jakékoliv jiné profily dřeva, a to velmi přesně. Právě to je ten největší rozdíl těchto zařízení od těch, které jsou určené pro kovy – řezání dřevěných materiálů tímto nástrojem je mnohem přesnější.
Ani nižší výkon, které tato zařízení poskytují, není limitující. Při obrábění přírodních materiálů, jako může být smrk, dub nebo třeba jiné typy stromů, není potřeba takového výkonu, jako je tomu právě u kovů. Co je však důležitější než výběr vhodného zařízení s potřebným výkonem, jsou samotné pilové pásy na dřevo. Jejich kvalita ovlivňuje opravdu vše, neboť ať už j zařízení sebesilnější či výkonnější, s nekvalitním nástroji stejně nic nezvládne.
řetězová pila

Kupujte nástroje od světoznámých výrobců

Pokud chcete mít jistotu, že stromy, které jste nechali pokácet, budou moci být kvalitně zpracovány ve vaší dílně, pak se ujistěte, že máte k dispozici kvalitní nástroje. S těmi bude řezání či obrábění těchto materiálů opravdu jednoduché, přesné a pohodlné. Samotná produktivita poté vzroste, neboť nebudete muset řešit často výměnu samotných pásů, což se na času produkci projeví opravdu nemalým způsobem. Záleží proto na vás, zdali dáte přednost jednorázové investici do kvalitnějšího vybavení nebo se budete snažit šetřit i na kvalitě nástrojů.